Typy Tenis – Najważniejsze z dostępnych typów na tenisa
Tenis ziemny jest bardzo często obstawianą dyscypliną sportową przez wielu graczy na całym świecie. Na tenisie wiele osób się zna, jednak warto cały czas poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie, aby przypadkiem nie wypaść z obiegu. Jeśli chce się postawić spotkania tenisowe, to ma się wiele opcji do wyboru. Przede wszystkim mowa tutaj o: wytypowaniu

Tenis ziemny jest bardzo często obstawianą dyscypliną sportową przez wielu graczy na całym świecie. Na tenisie wiele osób się zna, jednak warto cały czas poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie, aby przypadkiem nie wypaść z obiegu. Jeśli chce się postawić spotkania tenisowe, to ma się wiele opcji do wyboru. Przede wszystkim mowa tutaj o:

  • wytypowaniu zwycięzcy całego turnieju,
  • wytypowaniu dokładnego wyniku meczu,
  • wytypowaniu ilości gemów lub setów w całym meczu.

To tylko najbardziej znane zakłady na które można się zdecydować, a gracz samodzielnie musi zdecydować, która konkretnie opcja jest dla niego najkorzystniejszym wyborem. Warto mieć na uwadze to, że kursy na zakłady tenisowe są zazwyczaj bardzo sprzyjające, więc na pewno warto wziąć pod uwagę taką dyscyplinę sportową, a bardzo się na tym skorzysta. Trzeba jednak wiedzieć, czy dana impreza jest dla tenisisty ważna, czy też wraca może po kontuzji i będzie turniej odpuszczał, aby sobie solidnie potrenować.

Zwycięzca meczu, seta i gema

Bardzo popularne jest obstawianie zakładów tenisowych w ramach zakładów na żywo. Oczywiście ma się wtedy wiele różnorodnych opcji do wyboru. Można w ten sposób wytypować np. zwycięzcę meczu, seta, czy też danego gema. Zwykle kursy są na takie zdarzenia bardzo zadowalające, więc na pewno warto wykazać się dużą cierpliwością, a wielu osobom wyjdzie to na dobre. Można także obstawiać zakłady z handicapem, aby mieć pewność, że uzyska się dużo wyższy kurs na interesujące gracza spotkania.

Istotne jest jednak to, aby nie stawiać zbyt wysokich stawek na zwycięzców turnieju bez dokładnej analizy. Najpierw wypada zapoznać się z drabinką danego zawodnika lub zawodniczki, aby mieć pewność, że nie jest ona zbyt trudna i po drodze nie przydarzy się jakaś nieoczekiwana porażka, co przekreśli szanse gracza na końcowe zwycięstwo. Bardzo popularnymi zakładami tenisowymi są te, w których można typować:

  • zwycięzców Australian Open,
  • zwycięzców Rolanda Garrosa,
  • zwycięzców Wimbledonu,
  • zwycięzców US Open.

Są to turnieje należące do Wielkiego Szlema, dlatego też praktycznie każdy zawodnik oraz zawodniczka starają się dać podczas nich z siebie wszystko, aby zakończyć turniej zwycięstwem. Kursy na końcowe zwycięstwo są wtedy naprawdę spore, zwłaszcza jeśli postawi się na wybranego zawodnika przed startem turnieju.

Poboczne zakłady tenisowe

Powyższe zakłady są najbardziej znane, jeśli chodzi o tenis ziemny. Istnieje jednak również wiele zakładów pobocznych, na które można się zdecydować w dowolnym momencie. Wśród nich można wyróżnić chociażby:

  • parzystą lub nieparzystą sumę setów,
  • zwycięstwo zawodnika przynajmniej w jednym secie.

Jest tego dużo, dużo więcej, dlatego warto bliżej zapoznać się z ofertą, a na pewno każdy gracz będzie w stanie znaleźć coś interesującego dla siebie, dzięki czemu zwiększy swoje szanse na wygranie pieniędzy w zakładach bukmacherskich. Bardzo ważne jest to, że tenis ziemny można obstawiać u wielu legalnie działających bukmacherów stacjonarnych, ale też internetowych. Można to uczynić także za pośrednictwem wielu aplikacji mobilnych, dlatego dostęp do takich zdarzeń na każdym kroku jest bardzo zadowalający. Warto mieć na uwadze też to, że można stawiać nie tylko zwycięzców głównych turniejów, które są najważniejsze na całym świecie. Można obstawiać także mniej istotne turnieje, np. rangi Challenger lub ITF, ale też mecze w turniejach juniorskich. Wypadałoby też zwrócić uwagę na polskich tenisistów oraz tenisistki, którzy ostatnimi czasy prezentują bardzo wysoką formę i liczą się na arenie międzynarodowej.

Polecane wpisy
Bonus na start
1020zł + 20zł freebet
MEGABONUS