Jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrać? Słownik bukmacherski
Odwieczne pytanie, które zdaje sobie miliony graczy na całym świecie. Jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrać? Na skuteczność naszych typów składa się wiele czynników. Umiejętność analizy meczowej, strategia gry, bonusy bukmacherskie. Najlepsi typerzy do perfekcji opanowali wszystkie aspekty obstawiania zakładów. Absolutną podstawą jest również słownik bukmacherski, czyli znajomość najważniejszych pojęć w świecie bukmacherki. Co to

Odwieczne pytanie, które zdaje sobie miliony graczy na całym świecie. Jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrać? Na skuteczność naszych typów składa się wiele czynników. Umiejętność analizy meczowej, strategia gry, bonusy bukmacherskie. Najlepsi typerzy do perfekcji opanowali wszystkie aspekty obstawiania zakładów. Absolutną podstawą jest również słownik bukmacherski, czyli znajomość najważniejszych pojęć w świecie bukmacherki.

Co to jest Value Bet i jak z niego korzystać?

Value Bet to opłacalny, wartościowy zakład bukmacherski. Na opłacalność zakładu wpływa prawdopodobieństwo wygrania, a także kurs bukmacherski. Kursy często są ustalane na bazie algorytmów oraz statystyk. Oczywiście podlegają one kontroli pracowników bukmachera, jednakże ciężko zapanować nad kilkudziesięcioma tysiącami wydarzeń każdego dnia. Z tego względu, niektóre kursy są po prostu przeszacowane, czyli niewspółmiernie wysokie do szansy z jaką wydarzenie może skończyć się określonym rezultatem. Typy Value to jedna ze strategii gry.

Value Bet jest obliczany na podstawie wzoru P * K > 1 gdzie:

P to Prawdopodobieństwo zdarzenia, a K to Kurs bukmacherski.

Prawdopodobieństwo określamy procentowo, ale we wzorze używamy ułamka liczbowego. To oznacza, że 50% szans zapisujemy jako 0,50, a 81% jako 0,81. Oto konkretne przykłady:

Mecz piłkarski w Bundeslidze: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Kurs na gospodarzy wynosi 1,55. Na bazie analizy meczowej oszacowaliśmy szanse na zwycięstwo Bayernu jako 70%.

Czy powyższy zakład to Value Bet? Sprawdźmy: 0,70 * 1,55 = 1,085. A zatem jest to Value Bet, ponieważ wynik jest wyższy od 1. Sprawdźmy inny przykład:

Mecz piłkarski w Lidze Mistrzów: Manchester City – Liverpool. Kurs na gospodarzy wynosi 1,30. Na bazie analizy meczowej oszacowaliśmy szanse na zwycięstwo City jako 60%.

W tym przypadku obliczenia wyglądają następująco: 0,60 * 1,30 = 0,78. Ten zakład nie spełnia warunków Value. Ryzyko strat jest niewspółmierne do ewentualnych zysków.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrywać? Z całą pewnością umiejętność obliczania Value Bet jest niezwykle ważna i niejednokrotnie pomoże nam wybierać opłacalne wydarzenia. Przyjmuje się, że wyniki 0,90 – 1 wciąż stoją na przyzwoitym poziomie. W przypadku niższej wartości zakładu powinniśmy zrezygnować z obstawiania lub postawić zakład za niższą stawkę.


Fixy Bukmacherskie – prawda czy mit?

Fixy bukmacherskie to typy na ustawione wydarzenia, w których wynik jest znany jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Brzmi dobrze, prawda? W istocie fixy bukmacherskie są jak Wielka Stopa. Każdy o nich słyszał, jednak mało kto widział na własne oczy. W rzeczywistości, dostęp do fixów jest praktycznie niedostępny. Ustawki w profesjonalnym sporcie oczywiście się zdarzają. Nawet w bardzo ważnych i popularnych ligach. Tyle tylko, że zazwyczaj wie o tym zaledwie garstka osób. Dlaczego fixy bukmacherskie nie są ogólnodostępne w Internecie? Oto powody:

  • Fixy bukmacherskie są nielegalne. Za ustawianie wyników meczu grozi kara pozbawienia wolności, a zatem nikt nie chwali się takimi informacji w Internecie.
  • W przypadku zdumiewających wyników, komisja rozgrywek często zwraca się z prośbą o pomoc do bukmacherów. Bukmacherzy udostępniają natomiast informacje o tym, ilu graczy postawiło taki wynik meczu. W przypadku podejrzanie wysokiej liczby typów, komisja może podjąć kroki prawne w stosunku do zawodników lub drużyn.
  • Samo ustawianie spotkań wiąże się z ogromnymi pieniędzmi. Osoby „wtajemniczone” nie podejmują dodatkowego ryzyka w formie obstawiania zakładów bukmacherskich.

W Internecie często natrafimy na strony oferujące płatne fixy bukmacherskie. To oczywiście mity, ponieważ, jak widzisz na powyższych przykładach, w interesie osób wtajemniczonych jest zachowanie ustawki w sekrecie. Skąd zatem screeny kuponów ukazujące zakłady bukmacherskie z kursem powyżej 10, które weszły? Zdecydowana większość takich wyników to czysty przypadek. Nawet najlepszym zespołom zdarzają się niechlubne wpadki. Kwestia motywacji, dyspozycji dnia i czynników losowych. Bardzo niewielki odsetek takich przykładów to prawdziwe fixy. Jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrywać? Choć fixy bukmacherskie rozbudzają wyobraźnie, nie dajmy się złapać w tą pułapkę. Jest to jeden z najpowszechniejszych mitów w świecie bukmacherki.

Bonusy bukmacherskie – sposób na dodatkowe pieniądze

Bonusy bukmacherskie to promocje, w których gracz może otrzymać dodatkowe pieniądze na obstawianie zakładów. Bukmacherzy często rozpieszczają swoich klientów ogromną liczbą dodatkowych promocji. Oto najpopularniejsze bonusy bukmacherskie:

  • Bonus powitalny –jest on przyznawany nowym graczom za zarejestrowanie konta oraz dokonanie pierwszej wpłaty. Gracz otrzymuje dodatkowe środki na grę przyznawane na bazie wysokości kwoty pierwszej wpłaty.
  • Bonus bez depozytu – w tym przypadku gracz otrzymuje bonus za samo założenie konta. najczęściej jest to niewielka kwota pieniężna lub zakład bez ryzyka. Umożliwia zapoznanie się z możliwościami serwisu bez ryzykowania własnymi środkami pieniężnymi.
  • Zakład bez ryzyka – zwany także darmowym zakładem. Gracz może obstawić zakład za określoną stawkę, a w przypadku niepowodzenia, stawka zostanie zwrócona na jego konto (cashback). Zakłady bez ryzyka często posiadają określony próg maksymalnej wygranej.
  • Bonus za polecenie – niektóre serwisy bukmacherskie umożliwiają nam zdobycie dodatkowych środków na grę za polecenie bukmachera znajomym. Bonus zostaje przyznany gdy inna osoba zarejestruje się w serwisie z naszego polecenia, a także dokona pierwszej wpłaty. Osoby z polecenia mogą korzystać z bonusów powitalnych.
  • Bonus lojalnościowy – powszechną formą są również bonusy bukmacherskie za lojalność. W wielu serwisach gracze zbierają punkty za obstawianie zakładów. Następnie, określoną ilość punktów można wymienić na dodatkowe środki na grę.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrywać? Bonusy bukmacherskie są niezwykle pożyteczne i mogą wydatnie poprawić stan naszego konta. Należy jednak pamiętać o pewnym haczyku, który nazywamy warunkiem obrotu.

Warunek obrotu to zabezpieczenie, jakie stosują bukmacherzy, aby gracz nie mógł od razu wypłacić otrzymanych środków bonusowych. Jak to działa? Otóż, zadaniem gracza jest obrócenie otrzymanych środków określoną ilość razy. Dopiero po wykonaniu tego zadania, pieniądze przechodzą na własność użytkownika i mogą zostać wypłacone. Kluczową rolę ogrywa tu poziom warunku obrotu, ograniczenie czasowe, a także kursy kuponu kwalifikujące się do obrotu. Aby lepiej wyjaśnić warunki obrotu, posłużmy się przykładową promocją powitalną:

Bonus powitalny 100% do 500 złotych. Bonus podlega warunkowi pięciokrotnego obrotu. Do obrotu bonusem zaliczają się kupony o kursie łącznym 2,00.

Gracz zdecydował się otworzyć konto w serwisie z powyższą promocją powitalną. Wpłacił na swoje konto 500 złotych, a drugie tyle otrzymał w formie środków bonusowych. Jednakże będzie mógł dokonać wypłaty dopiero po spełnieniu pięciokrotnego warunku obrotu, czyli po obstawianiu zakładów bukmacherskich za łączną wartość: 500 * 5 = 2500 złotych. Co więcej, do obrotu zaliczane będą wyłącznie kupony o kursie całkowitym min. 2,00.

UWAGA: W przypadku bonusu powitalnego, warunek obrotu może dotyczyć depozytu oraz kwoty bonusowej. Taki wariant na powyższym przykładzie oznaczałby konieczność obrócenia 5000 złotych. Jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrywać i mieć pieniądze na dalszy obrót? Przydatne są oczywiście odpowiednie systemy gry takie jak chociażby value bety.

Co to jest cash back?

Cash Back to rodzaj promocji bukmacherskiej, w której gracz otrzymuje zakład bez ryzyka. W przypadku nietrafionego kuponu, stawka wraca na jego konto. Cash Back funkcjonuje pod wieloma nazwami: darmowy zakład, zakład bez ryzyka, wolny zakład. Często jest przyznawany jako bonus bez depozytu lub bonus lojalnościowy odebrany w nagrodę za wykonanie określonego zadania. Często posiada maksymalny próg ewentualnej wygranej. Oto konkretny przykład cash back:

Zakład bez ryzyka Cash Back o wartości 100 PLN z maksymalną wygraną 2000 PLN.

Stawka na Twój kupo może wynieść maksymalnie 100 złotych. Oto dwa przykładowe warianty:

  • Zakład za 100 PLN z kursem całkowitym 5,00 – jeżeli wygrasz, otrzymasz 500 złotych wygranej. Jeżeli przegrasz, otrzymasz cash back 100 złotych.
  • Zakład za 100 PLN z kursem całkowitym 30,00 – jeżeli wygrasz, otrzymasz 2000 złotych pomimo tego, że ewentualna wygrana na powyższym kuponie wyniosłaby 3 tysiące. Jeżeli przegrasz, otrzymujesz zwrot stawki, czyli 100 złotych.

Słownik bukmacherski

Poniżej prezentujemy ważne pojęcia ze świata bukmacherki, które powinieneś znać, jeżeli chcesz wiedzieć jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrywać:

Bonus bukmacherski – promocja, w której możesz otrzymać dodatkowe pieniądze na grę.

Cash back – zakład bez ryzyka. W przypadku nietrafionego kuponu otrzymasz zwrot stawki.

Cover – forma zabezpieczenia, w której gracz obstawia zdarzenia w taki sposób, aby zagwarantować sobie określony zwrot w przypadku niepowodzenia.

Depozyt – to inne określenie wpłaty na konto bukmacherskie.

Fixy bukmacherskie – określenie zakładu na ustawione wydarzenie sportowe.

Freebet – inne określenie zakładu bez ryzyka, w którym obowiązuje cash back.

Freeroll – istnieją pewne ograniczenia obstawiania kilku wyników jednego wydarzenia sportowego. Rzetelny bukmacher ustawia określony limit, a w razie jego przekroczenia, gracz nie może obstawić kuponu. Jednak niektórzy bukmacherzy pozwalają na obstawienie kuponu, w którym gracz nie ma szans wygranej, a postawione pieniądze zostaną mu odebrane. Taka sytuacja to Freeroll.

Obrót – czyli warunek obrotu. Określony wymóg kwoty, za jaką gracz musi obstawić zakłady bukmacherskie aby przyznane środki bonusowe mogły zostać wypłacone.

Surebet – inaczej pewniak. Rodzaj zakładu, w którym wykorzystujesz pomyłkę bukmacherską w kursach i możesz obstawić obie strony wydarzenia mając pewność zanotowania zysku.

Value Bet – opłacalny zakład bukmacherski. Określamy go na podstawie wzoru: prawdopodobieństwo * kurs > 1.

Polecane wpisy
Bonus na start
1020zł + 20zł freebet
MEGABONUS